دانلود eviews13
پنجشنبه 27 بهمن ماه 1401

دانلود eviews13

https://www.spss-pasw.ir/shop/459/كتاب-مقدمه-اي-بر-اقتصادسنجي-مالي-با-eviews/EViews مجموعه ای از ابزارهای آماری، پیش بینی و مدل سازی است. برای محققان، دانشجویان و سایرین که با داده‌های سری زمانی، مقطعی یا طولی کار می‌کنند ایده‌آل است. شما می توانید به سرعت داده های خود را مدیریت کنید، تحلیل های اقتصادسنجی و آماری انجام دهید، پیش بینی ها یا شبیه سازی های مدل ایجاد کنید، و نمودارها و جداول را برای انتشار یا گنجاندن در برنامه های دیگر تولید کنید.

EViews به موسسات مالی، شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و دانشگاهیان دسترسی به ابزارهای آماری، سری‌های زمانی، پیش‌بینی و مدل‌سازی قدرتمند را از طریق یک رابط شی گرا با کاربری ساده و خلاقانه ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب
دانلود SPSS24-SPSS25-SPSS26
دوشنبه 2 آبان ماه 1401

دانلود SPSS24-SPSS25-SPSS26

ابزار تجزیه و تحلیل آماری برای داده ها
SPSS  نرم افزاري  است که می توانید از آن برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کنید. در حالی که توسعه دهندگان اصلی ابزار آماری SPSS Inc هستند، IBM این نرم افزار را خریداری کرد که اکنون IBM SPSS Statistics نامیده می شود. نرم افزار SPSS بسیار قابل تنظیم است تا به شما امکان می دهد داده های دقیق مورد نیاز خود را مانند متغیرها و اعداد وارد کنید.

SPSS دارای یک رابط کاربری است که شبیه مایکروسافت اکسل است زیرا صفحه ورود داده آن به عنوان یک صفحه گسترده تنظیم شده است. MatLab، Minitab، Power Bi، Stata، MySQL و Tableau جایگزین های مدیریت داده برای SPSS هستند. همه برنامه ها برای استفاده حرفه ای مناسب هستند.

در حالی که حروف در SPSS قبلاً مخفف Statistical Package for the Social Sciences بودند، اکنون این نام تنها یک مخفف است. SPSS در ابتدا برای محققان علوم اجتماعی مانند جامعه شناسی، روانشناسی و خدمات اضافی ساخته شد. به عبارت ديگر PSS (بسته آماری برای علوم اجتماعی) که با نام IBM SPSS Statistics نیز شناخته می شود، یک بسته نرم افزاری است که برای تجزیه و تحلیل داده های آماری استفاده می شودبسته نرم افزاری در سال 1968 توسط SPSS Inc. ایجاد شد و در سال 2009 توسط IBM خریداری شد. در حالی که این نرم افزار به IBM SPSS Statistics تغییر نام داد، هنوز معمولاً به عنوان فقط SPSS شناخته می شود.
اگرچه نام SPSS نشان دهنده کاربرد اصلی آن در زمینه علوم اجتماعی است، اما استفاده از آن از آن زمان به بازارهای داده دیگر گسترش یافته است. SPSS معمولاً در تحقیقات مراقبت های بهداشتی، بازاریابی و آموزش استفاده می شود.

SPSS به شما امکان می دهد فایل های داده را به عنوان گزارش در فرمت های مختلف فایل ذخیره و به اشتراک بگذارید. دو حالت اصلی وجود دارد که می‌توانید بین آن‌ها جابه‌جا شوید، «نمای داده» (حالت پیش‌فرض)، و «نمای متغیر». خطی از نمادها در بالای رابط قرار دارند تا به شما امکان ذخیره، چاپ، برگشت و جلو رفتن و غیره را می‌دهند

 

ادامه مطلب
دانلود نرم افزار گراف ROSETTA
جمعه 4 شهريور ماه 1401

دانلود نرم افزار گراف ROSETTA

یادگیری ماشینی در زیست شناسی مولکولی

زیست‌شناسی به طور سنتی بر طبقه‌بندی سیستم‌های زنده (به صورت سلسله مراتبی) به بخش‌های کوچک‌تر و مطالعه جداگانه این بخش‌ها متمرکز بوده است. این رویکرد پژوهشی تقلیل‌گرا در زیست‌شناسی مولکولی به اوج خود رسیده است، جایی که مولکول‌های منفرد از نظر ژن‌ها و محصولات ژنی به‌طور مستقل مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. با انتشار اولین توالی ژنوم کامل در سال 1995  (Fleischmann, Adams et al. 1995)، مقدمات این تحقیق تغییر کرد. تعدادی از پروژه های توالی یابی ژنوم در حال حاضر دستورالعمل های اساسی برای عملکرد کل ارگانیسم ها با سرعت فزاینده را در اختیار محققان قرار می دهند (Bernal, Ear et al. 2001). بنابراین، داده‌های توالی DNA تا حدی انتقال از ژنتیک مولکولی (یعنی مطالعه تک ژن‌ها) به ژنومیک (یعنی مطالعه همه ژن‌های یک ژنوم) را تسهیل کرده‌اند. ژنومیکس متعاقباً از نقشه برداری و توالی ژنوم ها به کار پیچیده تر درک و تعیین، در مقیاس وسیع ژنوم، عملکرد ژن و پروتئین، برهمکنش پروتئین-پروتئین، برهمکنش پروتئین- لیگاند، تنظیم ژن و غیره دستخوش تغییر شده است. این بخش از ژنومیک را ژنومیک عملکردی ابداع کرده است.

فيلم آموزشي نرم افزار Rosetta

ادامه مطلب
دانلود نرم افزار EVIEW10
جمعه 4 شهريور ماه 1401

دانلود نرم افزار EVIEW10

EViews به عنوان یک رهبر جهانی در نرم افزارهای اقتصادسنجی و پیش بینی مبتنی بر ویندوز شهرت دارد. در ابتدا توسط Quantitative Micro Software (QMS)، که اکنون بخشی از S&P Global، نرم افزار محبوب MicroTSP از QMS، توسعه و توزیع شده است، یکی از اولین بسته های پیش بینی و تحلیلی موجود برای رایانه شخصی بود. EViews، یک نرم افزار مبتنی بر ویندوز، در سال 1994 جایگزین MicroTSP شد.

EViews اصلی ترین ابزار پیش بینی و تحلیل اقتصاد کلان است که توسط بانک های مرکزی، بانک های ملی و سازمان های دولتی در سراسر جهان استفاده می شود(منبع سايت EVIEWS.COM )

يكي از تحليل هاي مهم داده در بحث داده هاي تركيبي( مقاطع زماني و شركت ها ) تحليل پانل ديتا هست كه در EVIEWS انجام مي شود. EViews به موسسات مالی، شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و دانشگاهیان دسترسی به ابزارهای آماری، سری‌های زمانی، پیش‌بینی و مدل‌سازی قدرتمند را از طریق یک رابط شی گرا با کاربری آسان و خلاقانه ارائه می‌دهد.

 

ادامه مطلب