دانلود نرم افزار گراف ROSETTA
جمعه 4 شهريور ماه 1401

دانلود نرم افزار گراف ROSETTA

یادگیری ماشینی در زیست شناسی مولکولی

زیست‌شناسی به طور سنتی بر طبقه‌بندی سیستم‌های زنده (به صورت سلسله مراتبی) به بخش‌های کوچک‌تر و مطالعه جداگانه این بخش‌ها متمرکز بوده است. این رویکرد پژوهشی تقلیل‌گرا در زیست‌شناسی مولکولی به اوج خود رسیده است، جایی که مولکول‌های منفرد از نظر ژن‌ها و محصولات ژنی به‌طور مستقل مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. با انتشار اولین توالی ژنوم کامل در سال 1995  (Fleischmann, Adams et al. 1995)، مقدمات این تحقیق تغییر کرد. تعدادی از پروژه های توالی یابی ژنوم در حال حاضر دستورالعمل های اساسی برای عملکرد کل ارگانیسم ها با سرعت فزاینده را در اختیار محققان قرار می دهند (Bernal, Ear et al. 2001). بنابراین، داده‌های توالی DNA تا حدی انتقال از ژنتیک مولکولی (یعنی مطالعه تک ژن‌ها) به ژنومیک (یعنی مطالعه همه ژن‌های یک ژنوم) را تسهیل کرده‌اند. ژنومیکس متعاقباً از نقشه برداری و توالی ژنوم ها به کار پیچیده تر درک و تعیین، در مقیاس وسیع ژنوم، عملکرد ژن و پروتئین، برهمکنش پروتئین-پروتئین، برهمکنش پروتئین- لیگاند، تنظیم ژن و غیره دستخوش تغییر شده است. این بخش از ژنومیک را ژنومیک عملکردی ابداع کرده است.

فيلم آموزشي نرم افزار Rosetta

ادامه مطلب
دانلود نرم افزار EVIEW10
جمعه 4 شهريور ماه 1401

دانلود نرم افزار EVIEW10

EViews به عنوان یک رهبر جهانی در نرم افزارهای اقتصادسنجی و پیش بینی مبتنی بر ویندوز شهرت دارد. در ابتدا توسط Quantitative Micro Software (QMS)، که اکنون بخشی از S&P Global، نرم افزار محبوب MicroTSP از QMS، توسعه و توزیع شده است، یکی از اولین بسته های پیش بینی و تحلیلی موجود برای رایانه شخصی بود. EViews، یک نرم افزار مبتنی بر ویندوز، در سال 1994 جایگزین MicroTSP شد.

EViews اصلی ترین ابزار پیش بینی و تحلیل اقتصاد کلان است که توسط بانک های مرکزی، بانک های ملی و سازمان های دولتی در سراسر جهان استفاده می شود(منبع سايت EVIEWS.COM )

يكي از تحليل هاي مهم داده در بحث داده هاي تركيبي( مقاطع زماني و شركت ها ) تحليل پانل ديتا هست كه در EVIEWS انجام مي شود. EViews به موسسات مالی، شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و دانشگاهیان دسترسی به ابزارهای آماری، سری‌های زمانی، پیش‌بینی و مدل‌سازی قدرتمند را از طریق یک رابط شی گرا با کاربری آسان و خلاقانه ارائه می‌دهد.

 

ادامه مطلب
دانلود LISREL
جمعه 4 شهريور ماه 1401

دانلود LISREL

لیزرل مخفف linear structural relation است. روش شناسی لیزرل اولین بار توسط کارل جورسکوگ در سال 1970 توسعه یافت. لیزرل نرم افزار آماری است که برای مدل سازی رگرسیون ساختاری استفاده می شود. مدل های معادلات ساختاری سیستم معادلات خطی هستند. لیزرل برآورد همزمان مدل ساختاری و مدل اندازه گیری است. مدل ساختاری فرض می کند که همه متغیرها بدون خطا اندازه گیری می شوند. تحلیل عاملی تکنیکی است که با مدل اندازه گیری سر و کار دارد. تحلیل عاملی دو نوع است: یکی تحلیل عاملی اکتشافی (که در آن کامپیوتر عامل زیر خطی را تعیین می کند) و نوع دوم تحلیل عاملی، تحلیل عاملی تاییدی (که در آن محقق ساختار عاملی را تعیین می کند). لیزرل ترکیب معادلات ساختاری و تحلیل عاملی را ممکن می سازد و همچنین می تواند نمودار مسیر معادلات ساختاری را ایجاد کند. LISREL 12 آخرین نسخه موجود است. این نه تنها برای مدل سازی معادلات ساختاری استفاده می شود، بلکه چندین برنامه کاربردی دیگر نیز دارد، مانند گزینه PRELIS (پیش پردازشگر Lisrel) که برای دستکاری داده ها و آمار اولیه استفاده می شود. در LISREL از گزینه SURVEYGLIM برای مدل سازی خطی تعمیم یافته استفاده می شود. برای متغیرهای پاسخ طبقه‌ای، مدل‌سازی رابط شکل‌دهنده در LIRSEL استفاده می‌شود. برای متغیرهای پاسخ پیوسته از گزینه COMFIRM استفاده می شود. برای داده های چند متغیره، گزینه MAPGLIM برای مدل سازی خطی تعمیم یافته استفاده می شود.

ادامه مطلب
دانلود نرم افزار Amos 24
جمعه 4 شهريور ماه 1401

دانلود نرم افزار Amos 24

هدف از تحلیل مدل­ سازی معادلات ساختاری، بررسی میزان اثرگذاری یک متغیر پنهان بر متغیرهای پنهان دیگر می ­باشد بطوریکه این متغیرهای پنهان، توسط چند گویه یا آیتم(سوال) اندازه‌گیری میشوند.

برای انجام تحلیل عاملی تاییدی و مدل­سازی معادلات ساختاری، نرم‌افزارهای متعددی از جمله AMOS ،Lisrel و EQS وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خودشان می‌باشند. نرم‌فزار AMOS به دلیل اینکه با نرم افزار SPSS، همانطور که اشاره می‌شود، مطابقت بیشتری دارد، برای انجام این آموزش در نظر گرفته شده است

آموزش نصب AMOS 

خريد كتاب آموزشي AMOS 24

ادامه مطلب