شرایط استفاده از روش بوت استرپ

در اين انجمن سوالات اساسي در مورد سايت و تالار گفتمان مطرح مي شود.

مدیر انجمن: Ebrahim-Bayazidi

موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
gbaghdadi
تازه وارد
تازه وارد
تماس:

تصویر

[HIGHLIGHT=#ffffff]در یکی از آزمایشها از دو گروه دختر و پسر (هر جنسیت 10 نفر) در دو موقعیت 1 و 2 ، میزان زمان واکنش و درصد پاسخ صحیح ثبت شده است. اما بعد از اینکه برای بررسی آماری تفاوت بین دختر و پسر و همچنین موقعیت 1 و 2 از تست Kolmogorov-Smirnov استفاده کردم در هیچکدام تفاوت معنادار مشاهده نشد. میانگین گروه ها با هم فاصله دارد ولی به علت زیاد بودن واریانس آزمون آماری تفاوت معنادار را نشان نمی دهد. من حدس زدم که به علت کم بودن تعداد نمونه ها می باشد. ولی امکان افزایش تعداد نمونه ها را از طریق ثبت گیری مجدد ندارم. براساس جستجو از روش بوت استرپ برای تولید داده های بیشتر استفاده کردم. 50 بار از بین 10 داده هر گروه به طور تصادفی با جایگذاری 10 داده دیگر انتخاب کردم به این ترتیب داده ها در هر گروه از 10 تا به 500 تا افزایش پیدا کرد. حال که با استفاده از این داده های افزایش یافته تست آماری انجام می دهم در بعضی مقایسه ها که قبلا معنادار نبود، معنادار می شود. ولی چون دانش چندانی از تحلیل های آماری ندارم، مطمئن نیستم که این روند از نظر آماری پذیرفته شده است و می توان به نتیجه تست آماری دوم اعتماد کرد و یا استفاده از روش بوت استرپ شرایطی دارد؟ در صورت امکان لطفا در این زمینه مرا راهنمایی بفرمایید.[/HIGHLIGHT]
نمایه کاربر
Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 7 دفعه
تماس:

دوست عزیز کار شمار درست است حتی می توان از قسمت بوت استرپ در spss بدون تولید داده تحلیل را انجام داد ( زمانیکه حجم نمونه کو چک و توزیع جامعه نامشخص باشد ) از روش بوت استرپ باید استفاده کرد
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سوالات سايت و تالار گفتمان”

• اطلاعات