کاربرد رگرسیون پانل یا پول در تحقیقات مالی

مدیر انجمن: Ebrahim-Bayazidi

موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 7 دفعه
تماس:

shahabstar نوشته شده:ممنون، تو سایت یه بار نحوه انجامش و با مینی تب توضیح داده بودید، هر چی میگردم پیدا نمی کنم، میشه لینک بدید. ممنون میشم ازتون.
بفرما دوست عزيز
post3578.html#p3578
نمایه کاربر
shahabstar
مدیر آزمایشی
مدیر آزمایشی
تماس:

مرسی ممنونم آقای دکتر عزیزتصویر
اکثر ما آدم ها مانند چشم زندگی می کنیم همه را می بینیم هیچ گاه خودمون نمی بینیم
نمایه کاربر
mmoghaddam
تازه وارد
تازه وارد
تماس:

سلام
رگرسیون برای داده های من جواب نمیده
داده هام نرمال هستند
اما رگرسیون وجود رابزه را در مورد هیچیک از متغیرها تایید نمیکنه
باید چکار کنم
نمایه کاربر
Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
تماس:

دوست عزیز بین داده ها به احتمال زیاد هم خطی وجود دارد که باید با روش ضریب همبستگی اونو آزمون کنین
نمایه کاربر
sarasabet
كاربر فعال
كاربر فعال
تماس:

سلام.
من تو تحقیقی که دارم انجام میدم داده هام نرمال نیستند. داده هام از نوع فاصله ای هستند و مدلم رگرسیونی هست. چون در بین داده هام اعداد منفیه نتونستم با لگاریتم گیری و باکس کاکس داده هام را نرمال کنم. بدون نرمال کردن مدلم رد شد.
می خواستم ببینم می تونم با روش دیگه ای به جز رگرسیون (مثلا آزمون های ناپارامتریک) رابطه ی بین داده ها و ضریب همبستگیشون را پیدا کنم؟ اگر روش دیگه ای هست چجوری می تونم تو SPSS انجامش بدم؟
داده های پرت را چطوری می تونم توی SPSS شناسایی و حذف کنم؟
مدل هام این دو تا هستند:
CFOjt+1 = α1 + α1NIjt + εjt
CFOjt+1 = α1 + α1CIjt + εjt

ممنون میشم راهنماییم کنید.
پیوست ها

[افزونه xlsx غیرفعال شده است و قابل مشاهده نیست.]

نمایه کاربر
Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
تماس:

sarasabet نوشته شده:سلام.
من تو تحقیقی که دارم انجام میدم داده هام نرمال نیستند. داده هام از نوع فاصله ای هستند و مدلم رگرسیونی هست. چون در بین داده هام اعداد منفیه نتونستم با لگاریتم گیری و باکس کاکس داده هام را نرمال کنم. بدون نرمال کردن مدلم رد شد.
می خواستم ببینم می تونم با روش دیگه ای به جز رگرسیون (مثلا آزمون های ناپارامتریک) رابطه ی بین داده ها و ضریب همبستگیشون را پیدا کنم؟ اگر روش دیگه ای هست چجوری می تونم تو SPSS انجامش بدم؟
مدل هام این دو تا هستند:

لینک فایل داده ها:
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi? ... 909d829a02

با سلام تا جایی که از مدل هاتون معلومه، مدل های حسابداری هستند.
برای شناسایی داده های پرت از نمودار باکس پلات استفاده کنید
پس از حذف داده های پرت، از روش مرکزی کردن برای نرمال سازی استفاده کنین بدین صورت داده های هر متغیر را از میانگینش کم کنین

در ضمن چون داده های شما ترکیبی هستند ( در مقاطع زمانی مختلف برای شرکت های بورسی جمع آوری شده اند) از رگرسیون panel یا pool استفاده کنین
موفق باشین...
نمایه کاربر
sarasabet
كاربر فعال
كاربر فعال
تماس:

Ebrahim-Bayazidi نوشته شده:
sarasabet نوشته شده:سلام.
مدل هام این دو تا هستند:

لینک فایل داده ها:
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi? ... 909d829a02

با سلام تا جایی که از مدل هاتون معلومه، مدل های حسابداری هستند.
برای شناسایی داده های پرت از نمودار باکس پلات استفاده کنید
پس از حذف داده های پرت، از روش مرکزی کردن برای نرمال سازی استفاده کنین بدین صورت داده های هر متغیر را از میانگینش کم کنین

در ضمن چون داده های شما ترکیبی هستند ( در مقاطع زمانی مختلف برای شرکت های بورسی جمع آوری شده اند) از رگرسیون panel یا pool استفاده کنین
موفق باشین...

قبل از هر چیز خیلی ممنونم از راهنماییتون.
بله دکتر کاملا درست می فرمایید مدل من حسابداری هست و داده ها مربوط به شرکت های بورسی هستند که در طی ده سال جمع آوری شدند.
دکتر حذف داده های پرت و نرمال کردن داده ها را با استفاده از روش مرکزی کردن برای هر دو متغیر وابسته و مستقل (به طور جداگانه) انجام بدم یا فقط متغیر وابسته؟
اگر ممکنه یکم درمورد رگرسیون پنل بیشتر توضیح بدید.
کاری که من کردم به این صورت بود:
کل داده های مربوط به متغیر وابسته و مستقل را در طی ده سال در یک فایل اکسل جمع آوری کردم. مطابق شکل زیر:

[CENTER]تصویر

بعد این داده ها را وارد نرم افزار کردم و رگرسیون خطی گرفتم.
دکتر منظورتون از پنل دیتا همین بود یا چیز دیگه؟

ببخشید دیگه من خیلی وارد نیستم.
نمایه کاربر
Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
تماس:

[RIGHT]برای هر دو متغیر انجام بشه بهتره ولی در حالت کلی نرمال بودن برای متغیر وابسته هست ولی حذف داده های پرت برای هر دو متغیر. اگر رگرسیون خطی گرفتین درست نیست چون در اون صورت تاثیر زمان لحاظ نشده است[/RIGHT][CENTER][RIGHT]اینم لینک های آموزشی پانل یا پول [/RIGHT]
[RIGHT]تحلیل داده های پانل[/RIGHT][RIGHT]لینک دوم : داده های پانل[/RIGHT][RIGHT]برازش مدل در داده های مالی[/RIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
sarasabet
كاربر فعال
كاربر فعال
تماس:

Ebrahim-Bayazidi نوشته شده:[RIGHT]برای هر دو متغیر انجام بشه بهتره ولی در حالت کلی نرمال بودن برای متغیر وابسته هست ولی حذف داده های پرت برای هر دو متغیر. اگر رگرسیون خطی گرفتین درست نیست چون در اون صورت تاثیر زمان لحاظ نشده است[/RIGHT][CENTER][RIGHT]اینم لینک های آموزشی پانل یا پول [/RIGHT]
[RIGHT]تحلیل داده های پانل[/RIGHT][RIGHT]لینک دوم : داده های پانل[/RIGHT][RIGHT]برازش مدل در داده های مالی[/RIGHT][/CENTER]

خیلی متشکرم از راهنماییتون.

1. تو یکی از مدل های تحقیق من سه متغیر مستقل دارم (که دوتاش کنترلی هست) و یک متغیر وابسته. با توجه به چیزی که شما فرمودید برای هر کدام از متغیرها نمودار باکس پلات را در نرم افزار مینی تب رسم کردم و داده های پرت را حذف کردم. ولی اینجا نزدیک به 130 سال شرکت از داده هام حذف شدند. به نظرتون بهتر نیست فقط داده های پرت مربوط به متغیر مستقل اصلی و وابسته (که هدف بررسی رابطه بین این دوتاست) را حذف کنم که تعداد کمتری از داده هام را از دست بدم؟

2. بعد یک سوال دیگه امکان ورود داده ها به صورت پانل، انجام آزمون F لیمر و هاسمن در نرم افزار spss هست یا باید از Eviews استفاده کنم؟ اگر هست تو کدوم منو هست؟

3. اگر بخواهم از Eviews استفاده کنم باید از همون اول داده ها را به صورت pool وارد نرم افزار کنم بعد آزمون F لیمر و هاسمن را انجام بدم.
اینطور که من متوجه شدم آزمون F لیمر برای تعیین این هست که داده ها باید به صورت پانلی باشند یا پول (تلفیقی).
آزمون هاسمن هم برای این هست که اگر داده ها به صورت پانلی هستند باید به صورت برازش ثابت باشند یا تصادفی. درسته؟
خب سوال اصلی اینه که این آزمون ها همون کار رگرسیون را انجام میدن؟
مثلا من فهمیدم داده هام باید به صورت پانلی باشه و از برازش تصادفی استفاده کنم الان این برازش تصادفی مثل رگرسیون رابطه ی بین متغیرها را نشان میده؟
نمایه کاربر
Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
تماس:

sarasabet نوشته شده:
Ebrahim-Bayazidi نوشته شده:[RIGHT]برای هر دو متغیر انجام بشه بهتره ولی در حالت کلی نرمال بودن برای متغیر وابسته هست ولی حذف داده های پرت برای هر دو متغیر. اگر رگرسیون خطی گرفتین درست نیست چون در اون صورت تاثیر زمان لحاظ نشده است[/RIGHT][CENTER][RIGHT]اینم لینک های آموزشی پانل یا پول [/RIGHT]

خیلی متشکرم از راهنماییتون.

1. تو یکی از مدل های تحقیق من سه متغیر مستقل دارم (که دوتاش کنترلی هست) و یک متغیر وابسته. با توجه به چیزی که شما فرمودید برای هر کدام از متغیرها نمودار باکس پلات را در نرم افزار مینی تب رسم کردم و داده های پرت را حذف کردم. ولی اینجا نزدیک به 130 سال شرکت از داده هام حذف شدند. به نظرتون بهتر نیست فقط داده های پرت مربوط به متغیر مستقل اصلی و وابسته (که هدف بررسی رابطه بین این دوتاست) را حذف کنم که تعداد کمتری از داده هام را از دست بدم؟

2. بعد یک سوال دیگه امکان ورود داده ها به صورت پانل، انجام آزمون F لیمر و هاسمن در نرم افزار spss هست یا باید از Eviews استفاده کنم؟ اگر هست تو کدوم منو هست؟

3. اگر بخواهم از Eviews استفاده کنم باید از همون اول داده ها را به صورت pool وارد نرم افزار کنم بعد آزمون F لیمر و هاسمن را انجام بدم.
اینطور که من متوجه شدم آزمون F لیمر برای تعیین این هست که داده ها باید به صورت پانلی باشند یا پول (تلفیقی).
آزمون هاسمن هم برای این هست که اگر داده ها به صورت پانلی هستند باید به صورت برازش ثابت باشند یا تصادفی. درسته؟
خب سوال اصلی اینه که این آزمون ها همون کار رگرسیون را انجام میدن؟
مثلا من فهمیدم داده هام باید به صورت پانلی باشه و از برازش تصادفی استفاده کنم الان این برازش تصادفی مثل رگرسیون رابطه ی بین متغیرها را نشان میده؟

خوب نمونه ای که انختاب کردین درست نبوده!!! چند شرکت انتخاب کردین؟
شما تصور کنید اگر 10 تا داده برای متغیر وابسته پرت باشه باید ده ردیف را حذف کنین
رگرسیون پانل یا پول در ایویوز انجام میشه و داده ها باید بصورت پانل وارد بشن
همون رگرسیونه فقط زمان در اون تاثیرگذاره
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “رگرسیون”

• اطلاعات