چگونگی تعیین آلفایی کرونباخ

در اين انجمن سوالات خود را در رابطه با SPSS مطرح نماييد.

مدیر انجمن: Ebrahim-Bayazidi

قوانین انجمن
دوستان و کاربران عزیز
1- آیا می دانید با عضویت ویژه در سایت می توانید از تالار نرم افزارهای آماری مانند spss,weka,clementine,sas,amos,lisrel,... استفاده کرده و کلیه آموزش های مربوط به این نرم افزارها را یاد 'گرفته و نمونه تحلیل خروجی ها رو ببینید!!
2- آیا می دانید با عضویت ویژه به مقالات ژورنال های آماری بصورت رایگان دسترسی پیداکنید!!
موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
hamed1373
تازه وارد
تازه وارد
تماس:

چگونگی تعیین آلفایی کرونباخ

پست توسط hamed1373 » پنج شنبه 24 اسفند 1396, 4:38 pm

باسلام بنده برای موضوع مورد تحقیقم از پرسشنامه بر اساس طیف پنج گانه استفاده کردم. الان میخوام به روش الفای کرونباخ پایایی این پرسشنامه رو بر مشخص کنم به تعدادی کارشناس این پرسشنامه ها رو دادم اطلاعات رو وارد کردم  ولی وقتی میخوام الفا رو حساب کنم نمیدونم همه سوالات رو انتخاب کنم یا نه فقط سوالات مربوط به هر لایه را.من سوالات کالبدی-اجتماعی-زیست محیطی رو جدا کردم. وقتی لایه ای انتخاب میکنم از استاندارد کمتر میشه وپایا نیست ولی وقتی همه رو انتخاب میکنم 0.835 میشه پایایی.ممنون
برای این پست از hamed1373 تشکر شده است :
Ebrahim-Bayazidi (پنج شنبه 24 اسفند 1396, 8:47 pm)

Ebrahim-Bayazidi
مدير کل سايت
مدير کل سايت
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

Re: چگونگی تعیین آلفایی کرونباخ

پست توسط Ebrahim-Bayazidi » پنج شنبه 24 اسفند 1396, 8:50 pm

hamed1373 نوشته شده:
پنج شنبه 24 اسفند 1396, 4:38 pm
باسلام بنده برای موضوع مورد تحقیقم از پرسشنامه بر اساس طیف پنج گانه استفاده کردم. الان میخوام به روش الفای کرونباخ پایایی این پرسشنامه رو بر مشخص کنم به تعدادی کارشناس این پرسشنامه ها رو دادم اطلاعات رو وارد کردم  ولی وقتی میخوام الفا رو حساب کنم نمیدونم همه سوالات رو انتخاب کنم یا نه فقط سوالات مربوط به هر لایه را.من سوالات کالبدی-اجتماعی-زیست محیطی رو جدا کردم. وقتی لایه ای انتخاب میکنم از استاندارد کمتر میشه وپایا نیست ولی وقتی همه رو انتخاب میکنم 0.835 میشه پایایی.ممنون

با سلام - در حالت کلی برای پرسشنامه محاسبه می شود( از آلفای کرونباخ ترکیبی هم میشه استفاده کرد) - برای سازه ها روایی سازه محاسبه می شود

کد: انتخاب همه

http://www.spss-pasw.ir/Forum/forum-f40/topic-t1641-20.html?hilit=%D8%A2%D9%84%D9%81%D8%A7%DB%8C%20%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%AE%20%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8%DB%8C#p4407
[CENTER]
فرم ثبت نام در دورةاي آموزش LISREL-SPSS-AMOS[/CENTER][CENTER]
چاپ مجدد كتاب تحليل داده هاي پرسشنامه اي به كمك spss 23 از انتشارات عابد چاپ و وارد بازار شد...[/CENTER]
[CENTER]
کتاب مدل سازی معادلات ساختاری در داده های پرسشنامه ای به کمک AMOS22 از سوی انتشارات مهرگان قلم چاپ و روانه بازار شد.
[/CENTER]
[CENTER]لینک خرید سه تا کتاب[/CENTER][CENTER]
[/CENTER][CENTER]
[/CENTER][CENTER]شماره تماس جهت تحلیل آماری: 09214179668[/CENTER]

[CENTER] [/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سوالات شما”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان